Niechroniony uczestnik ruchu drogowego – kwietniowe działania - Ruch drogowy - KPP Środa Wlkp

Ruch drogowy

Niechroniony uczestnik ruchu drogowego – kwietniowe działania

Działania kontrolne policjantów w ramach akcji Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego - NURD zostały przeprowadzone 6 kwietnia br. Działania funkcjonariuszy Wielkopolski wspierali również policjanci ze średzkiej drogówki.

6 kwietnia br. w trakcie działań pod nazwą NURD – Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego, funkcjonariusze z powiatu średzkiego ujawnili 23 wykroczenia, nałożyli 19 mandatów i odebrali 9 dowodów rejestracyjnych.

W powiecie średzkim kierowcy jeździli dużo ostrożniej, niż podczas ostatniej tego typu akcji. Nie ujawniono żadnego kierowcy, który „szalał” z prędkością w terenie zabudowanym. Tu owszem były przewinienia związane ze zbyt szybką jazdą, ale nie tak radykalne, by kwalifikowały się na zatrzymanie prawa jazdy. Co również cieszy wszyscy sprawdzeni kierowcy byli trzeźwi.

Statystyki niestety są zatrważające. W całej Wielkopolsce odnotowuje się wzrost wypadków, również tych z udziałem pieszych. Potrąceń na ścieżkach rowerowych czy przejściach dla pieszych nie brakuje, dlatego też działania pod nazwą NURD będą powtarzane, a piesi i rowerzyści na równi z kierowcami będą przywoływani do przestrzegania przepisów drogowych. To wszystko ma służyć zmniejszeniu liczby tragedii drogowych i poprawie bezpieczeństwa drogowego.

18.12.2018