Śmiertelne potrącenie na jedenastce - Ruch drogowy - KPP Środa Wlkp

Ruch drogowy

Śmiertelne potrącenie na jedenastce

W nocy 16 kwietnia br. doszło do tragicznego zdarzenia w miejscowości Brodowo. Na drodze krajowej nr 11 został potrącony pieszy. Niestety obrażenia 56-latka były śmiertelne. Przez wiele godzin na miejscu wypadku pracowali policjanci, strażacy i prokurator.

16 kwietnia br. o godzinie 22.15 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego w miejscowości Brodowo. Na miejsce natychmiast skierowano służby ratownicze. Jak ustalili policjanci 46-letni kierujący pojazdem dacia sandero jadąc z kierunku Środa Wlkp. w kierunku miejscowości Jarocin, na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Brodowo potrącił mężczyznę przechodzącego przez jezdnię poza przejściem dla pieszych. Niestety 56-letni pieszy mieszkaniec gminy Środa Wlkp. poniósł śmierć na miejscu.

Na miejscu wypadku do późnych godzin nocnych pracowali prokurator, lekarz medycyny sądowej oraz policjanci i strażacy. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora wykonywali czynności i zabezpieczali ślady, które pozwolą ustalić przyczynę zdarzenia. Pojazd zabezpieczono do badań przez biegłego z dziedziny mechaniki samochodowej. Przez kilka godzin na drodze krajowej nr 11 obowiązywał ruch wahadłowy.

Mundurowi ponawiają apele o rozwagę na drodze. Kierowcy powinni jechać ostrożnie, dostosowując prędkość od warunków panujących na drodze, piesi natomiast powinni korzystać z przejść dla pieszych, a poza terenem zabudowanym nie zapominać o elementach odblaskowych.

23.01.2019