Bilans działań „Trzeźwy autobus” - Ruch drogowy - KPP Środa Wlkp

Ruch drogowy

Bilans działań „Trzeźwy autobus”

Średzka drogówka podsumowała działania pn. „Trzeźwy autobus”, które zorganizowano 23 kwietnia br. Wzmożone kontrole miały na celu ujawnianie i uniemożliwianie dalszej jazdy nietrzeźwym kierowcom pojazdów świadczących usługi przewozu osób. Co cieszy wszyscy kontrolowani byli trzeźwi.

Nietrzeźwi kierujący pojazdami stanowią poważne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wsiadanie za kierownicę na podwójnym gazie to całkowita bezmyślność. Życie pokazuje jednak, że nie ma profesji bez skazy i w każdym zawodzie zdarzają się nieodpowiedzialni ludzie, którzy podejmują pracę pod wpływem alkoholu.

Mając na uwadze stałe dążenie do poprawy bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu policjanci ze Środy Wlkp. aktywnie włączyli się w ogólnopolskie działania pod nazwą „Trzeźwy autobus”. Akcja miała miejsce 23 kwietnia br. a jej celem było przede wszystkim zwiększenie świadomości uczestników ruchu drogowego w tematyce zagrożeń wynikających z kierowania pojazdem po spożyciu alkoholu.

Podczas poniedziałkowych kontroli sprawdzono łącznie 47 kierujących autobusami. Funkcjonariusze podkreślają, że nie mieli żadnych uwag do kierowców. Wszyscy byli trzeźwi i posiadali wymagane uprawnienia.


 

23.01.2019