Ruszyły eliminacje do Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Ruch drogowy - KPP Środa Wlkp

Ruch drogowy

Ruszyły eliminacje do Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Turnieju BRD czyli Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego to konkurs dla dzieci i młodzieży, który ma już swoją tradycję na ziemi średzkiej. Biorą w nim udział dzieci z podstawówek i gimnazjów ze wszystkich gmin naszego powiatu. Najlepsi uczniowie walczą o wejście do finału powiatowego, który co roku organizuje Policja wraz z władzami samorządowymi powiatu średzkiego.

By reprezentować powiat na etapie wojewódzkim Turnieju bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym trzeba świetnie znać przepisy ruchu drogowego, zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz bardzo dobrze technicznie jeździć na rowerze. Turniej organizowany jest od kilkunastu lat. Pozwala promować wśród dzieci znajomość przepisów ruchu drogowego. Bezpośrednio przekłada się to na poprawę ich bezpieczeństwa na drogach. Ponadto jazda na rowerze to świetna zabawa, a trening jazdy jednośladem powoduje, że nabywają coraz większe umiejętności w kierowaniu pojazdem.

Ten rok jest kolejnym, gdzie Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Komenda Powiatowa Policji w Środzie Wlkp. organizuje wspólnie ze Starostwem Powiatowym. Rywalizacja cieszy się dużym powodzeniem wśród uczniów. W rowerowych zmaganiach 2018 wezmą udział dzieci z wszystkich gmin powiatu średzkiego. Nie zabraknie reprezentantów gminy Środa, Zaniemyśl, Dominowo, Krzykosy i Nowe Miasto nad Wartą.

Pierwsze eliminacje do finału powiatowego już za nami. 24 kwietnia br. przeprowadziła je gmina Środa. Nad całością przedsięwzięcia z ramienia urzędu gminy czuwał koordynator turnieju Mateusz Ślebioda oraz funkcjonariusze miejscowej Policji, a wśród nich Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Piotr Kępski wraz z zastępcą asp. sztab. Przemysławem Michalskim oraz policyjnym profilaktykiem sierż. Natalią Nowak. Gminna rywalizacja przeprowadzona w średzkim Ośrodku Kultury wyłoniła najlepszych zawodników. Do finału powiatowego przeszła drużyna podstawówki z SP 3 przygotowana pod okiem Przemysława Zalewskiego oraz drużyna gimnazjalistów – z SP2 pod opieką Aliny Grobelnej. Gratulujemy.

FINAŁ BRD na poziomie powiatowym odbędzie się w środę 16 maja br. na dziedzińcu szkoły Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wlkp. przy ulicy Paderewskiego 27. Rejestracja drużyn o godz. 10.00. Przewidywany czas zakończenia rywalizacji o godz. 1300-13.30.

Serdecznie zapraszamy.

23.01.2019