Skutki nieostrożności za kółkiem - Ruch drogowy - KPP Środa Wlkp

Ruch drogowy

Skutki nieostrożności za kółkiem

Policjanci apelują o rozwagę. Szczególnie na krajowej 11-stce, gdzie natężenie ruchu jest bardzo duże chwila nieuwagi może spowodować karambol. Wczoraj 25 kwietnia na wysokości Miąskowa zderzyły się trzy pojazdy i trzy osoby trafiły do szpitala. W samej Środzie potrącono kobietę na pasach. Aura sprzyja niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. Skupmy się zatem na bezpiecznej jeździe.

Podsumowując ostatni tydzień, na drogach powiatu odnotowaliśmy kilka niegroźnych kolizji. Można byłoby odnieść wrażenie, że kierowcy zaczęli jeździć ostrożniej, bezpieczniej. Wczorajsze popołudnie 25 kwietnia – pokazało, że nic bardziej mylnego. Kierujący nadal popełniają błędy, które skutkują zagrożeniem bezpieczeństwa na drogach.

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło około godziny 18.20 na 324 kilometrze drogi krajowej nr 11. To w Miąskowie 27-letni kierowca bmw nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu i wjechał w tył vw passata. Ten zaś zderzył się z poprzedzającym go oplem corsa, który w wyniku uderzenia wypadł z drogi.

Kierowcy wszystkich pojazdów z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pracujący na miejscu zdarzenia zatrzymali sprawcy prawo jazdy. Mundurowi oceniają, że przy tak dużym natężeniu ruchu jaki występuje na jedenastce, nawet chwila nieuwagi skutkuje poważnymi wypadkami. Za kierownicą należy się skupić wyłącznie na jeździe i na tym co się dzieje na drodze.

Godzinę wcześniej około 17.05 na ulicy Topolskiej policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, które również na początku wyglądało poważnie. Kierowca Nissana na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 33-letnią kobietę. Na szczęście piesza odniosła lekkie obrażenia ciała, ale warto podkreślić że potrącenia pieszych przez pojazdy rzadko kończą się bez urazów. W środowe popołudnie policjanci obsługiwali również kolizję w Sulecinku. Tam doszło do zderzenia dwóch pojazdów – ciężarowego dafa i pojazdu m-ki bmw. Funkcjonariusze sporządzili materiały celem przeprowadzenia czynności wyjaśniających w sprawie tego zdarzenia.

Policjanci ponawiają apel o rozwagę, ostrożność i skupienie za kierownicą. Ułamek sekundy rozproszenia, mały błąd może być nieodwracalny w skutkach. Przed nami długi majowy weekend. Zróbmy wszystko, by czas ten minął na wypoczynku i relaksie. Zatem za kierownicę wsiadajmy wypoczęci, skupieni i przede wszystkim trzeźwi.

 

23.01.2019