Drogówka z sąsiadami - Ruch drogowy - KPP Środa Wlkp

Ruch drogowy

Drogówka z sąsiadami

5 maja br. policjanci ruchu drogowego ze Środy przeprowadzili działania kontrolne pod kryptonimem „Prędkość”. Akcja była skoordynowana ze służbami mundurowymi z Poznania, Śremu, Jarocina i Wrześni. Skontrolowano 125 kierowców. Najczęstszym grzechem kierowców była tradycyjnie - zbyt szybka jazda.

Liczba wypadków na wielkopolskich drogach niestety wciąż rośnie. Statystyki bezpieczeństwa drogowego powiatu średzkiego również nie napawają optymizmem. W przyczynach zdarzeń prym wiedzie głównie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Stąd nie ma przyzwolenia na szybką jazdę zarówno w mieście jak i w terenie zabudowanym. W minioną sobotę 5 maja w powiecie średzkim przeprowadzono ponadpowiatowe działania pod kryptonimem „Prędkość”. Średzkich mundurowych wspierali stróże prawa z Poznania, Jarocina, Śremu i Wrześni.

Jeden dzień wspólnej pracy pozwolił na skontrolowanie 125 kierowców. W trakcie działań policjanci ujawnili jednego kierowcę, który wsiadł za kierownicę na podwójnym gazie. Połowa kierujących została ukarana za zbyt szybką jazdę, a piętnaście osób za niestosowanie pasów bezpieczeństwa. Były też przypadki nieprawidłowego wyprzedzania. Warto przypomnieć, że wyprzedzać nie wolno, nie tylko w miejscach objętych zakazem, ale również przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia, na zakręcie i skrzyżowaniu. Należy również pamiętać, że zabrania się zwiększania prędkości w czasie, gdy ktoś nas wyprzedza. Nie zapomnijmy o rozsądku za kierownicą. Kolejne działania już niebawem.

23.01.2019