Wypadek na jedenastce – Ponawiamy apel o ostrożną jazdę - Ruch drogowy - KPP Środa Wlkp

Ruch drogowy

Wypadek na jedenastce – Ponawiamy apel o ostrożną jazdę

W sobotę 12 maja br. na drodze krajowej nr 11 doszło do zderzenia busa z osobówką. Trzy osoby poważnie ranne trafiły do szpitala. Funkcjonariusze ustalają przyczyny poważnego zdarzenia i ponawiają aple o skupienie za kierownicą.

Wczesnym rankiem 12 maja br. około godziny 4.40 oficer dyżurny średzkiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 11. Na miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego potwierdzili, że na wysokości Wolicy Pustej zderzył się opel vivaro i volkswagen passat. Mundurowi ustalili, że kierowca opla jechał z kierunku Poznania w kierunku Jarocina, natomiast passat z kierunku Jarocina do Poznania. W busie podróżowało łącznie pięć osób. W zderzeniu pojazdów ucierpiał kierowca opla (38 l. pow. ostrowski) i pasażer (57 l. pow. ostrowski) oraz kierowca passata (21 l. pow. pleszewski). Ranni zostali przetransportowani do szpitali w Jarocinie i w Środzie Wlkp.

Policjanci drogówki pracowali na miejscu zdarzenia zabezpieczając ślady i dowody, które pomogą ustalić przyczyny wypadku. Pojazdy zostały zabezpieczone do badań przez biegłego. Komenda Powiatowa Policji w Środzie Wlkp. będzie prowadziła postępowanie mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności oraz przyczyn zderzenia pojazdów.

Trasa katowicka była nieprzejezdna w obu kierunkach do godziny 9.30. Ruch kierowano na równoległą drogę techniczną – w związku z tym uniknięto uciążliwych zatorów.

Policjanci ponawiają aple o ostrożną jazdę. Za kierownicę wsiadajmy, wypoczęci, wyspani i trzeźwi. Skupmy się w stu procentach na tym co dzieje się na drodze. Jest to niezwykle istotne właśnie na drogach takich jak trasa katowicka, która charakteryzuje się szczególnie dużym natężeniem ruchu drogowego.

 

23.01.2019