Ruch drogowy

Długi weekend – drogówka podsumowuje bezpieczeństwo

Ponad dwustu skontrolowanych kierowców, osiem kolizji, pięciu kierowców zatrzymanych pod wpływem alkoholu, a dwóch z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów - to bilans minionego długiego weekendu. Co cieszy nie odnotowano bardzo poważnych wypadków. Mimo to policjanci apelują zdjęcie nogi z gazu. Szczególny apel do rowerzystów o zachowanie szczególnej ostrożności.

Długie weekendy to doskonały czas na krótki urlop i wypoczynek. Praktycznie zawsze wiąże się to z wyjazdem i podróżą samochodem. Policjanci ruchu drogowego w całym kraju od 30 maja do 3 czerwca br. prowadzili działania pod kryptonimem „Bezpieczny weekend – Boże Ciało”, w ramach których nadzorowali najbardziej ruchliwe trasy, wykonywali pomiar prędkości w różnych miejscach powiatu, sprawdzali trzeźwość kierowców oraz zabezpieczali kościelne procesje. Wszystko po to, by było bezpiecznie.

Podkom. Marcin Puzicki podsumowując przeprowadzone działania odnosi się głównie do ilości skontrolowanych osób - To ponad 200 kierowców i tyleż samo aut. Głównie osobowych, choć nie tylko. Niestety w połowie przypadków powodem kontroli było popełnione wykroczenie. Blisko 70 osób jechało po prostu za szybko. Wśród nich było dwóch kierowców, którzy za radykalnie szybką jazdę stracili prawo jazdy.

Oficer podkreśla, ze nie tylko kierowcy pojazdów mechanicznych byli poddawani kontroli. Sprawdzaliśmy również motocyklistów, motorowerzystów i rowerzystów. To ich na ulicach ostatnio przybyło. Zaczęliśmy też odnotowywać więcej zdarzeń drogowych, w których są oni nie tylko ofiarami ale też sprawcami - mówi. W wymienionym okresie na terenie powiatu średzkiego doszło do 8 kolizji, zatrzymano 5 kierowców pod wpływem alkoholu oraz dwie osoby, które kierowały pojazdami pomimo sądowego zakazu w tym zakresie.

Zatem jak widać cały czas mamy co robić – mówi szef drogówki. Kontrolujemy, sprawdzamy, eliminujemy z ruchu jeśli trzeba, ale też apelujemy o rozwagę za kierownicą, o przewidywanie sytuacji niebezpiecznych. Podpisujemy się w pełni pod mottem kampanii „Prędkość zabija – Włącz myślenie”

Powrót na górę strony