Zderzył się z ciężarówką - Ruch drogowy - KPP Środa Wlkp

Ruch drogowy

Zderzył się z ciężarówką

25 kwietnia br. doszło do wypadku drogowego, w którym zginął kierowca jednego z samochodów osobowych. Droga krajowa nr 15 w kierunku na Miłosław była nieprzejezdna przez kilka godzin. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają przyczyny zdarzenia. Funkcjonariusze apelują o ostrożną jazdę.

W sobotę 25 kwietnia br. około godziny 10.15 doszło do poważnego wypadku drogowego. Na 91 km drogi krajowej nr 15, na wysokości Czernego Piątkowa 48-letni kierowca hunday I10 zjechał na przeciwległy pas ruchu wprost pod nadjeżdżający z przeciwka samochód ciężarowy m-ki mercedes actros. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca hundaya. Kierowca ciężarówki z lekkimi obrażeniami trafił do szpitala. Uszkodzeniu uległ również ford mondeo jadący bezpośrednio za osobówką. Na miejscu pracowali policjanci, strażacy, prokurator oraz lekarz medycyny sądowej. Ruch na drodze udrożniono o godzinie 14.00. Komenda Powiatowa Policji w Środzie Wlkp. pod nadzorem prokuratury prowadzi czynności mające na celu ustalenie przyczyn zdarzenia.

Szef średzkiej drogówki kom. Marcin Puzicki przypomina, że do najpoważniejszych w skutkach wypadków dochodzi zwykle przy dużych prędkościach. Na drodze nie możemy pozwolić sobie na pomyłki. Kosztują one zbyt wiele. Warto zawsze sprawdzić pojazd, a za kierownicę wsiadać wypoczętym. Bardzo dużym rozproszeniem dla kierowcy jest telefon komórkowy, dlatego oficer zaleca przy rozmowie przez komórkę zatrzymać się, a czas ten przeznaczyć również na krótką przerwę w kierowaniu autem.

31.05.2020