Komenda w płomieniach - Aktualności - KPP Środa Wlkp

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Komenda w płomieniach

Data publikacji 14.12.2017

Ogień w magazynie komendy i kłęby dymu wydobywające się z budynku Policji wyglądały groźnie. Wszystko wskazywało na to, że jeden z pracowników średzkiej Policji został poparzony i stracił przytomność. Oficer dyżurny wezwał straż pożarną. Komendant insp. Paweł Wawrzyniak wydał rozkaz do natychmiastowej ewakuacji całej jednostki. Takie wydarzenia miały miejsce 13 grudnia br. Na szczęście były to jednak ćwiczenia.

13 grudnia br. o godzinie 11.00 cztery zastępcy jednostek ratowniczo-gaśniczych z Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wlkp oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Koszutach gasiły pożar, do którego doszło w budynku średzkiej Policji.

W korytarzu przy pomieszczeniach magazynowych z powodu ognia jedna osoba została ranna i wymagała pomocy medycznej. Na ratunek policjantom przyszyli koledzy strażacy, którym udało się odnaleźć poszkodowanego i wydostać ze strefy zagrożenia. Ogień udało się ugasić. Wydarzenia były symulacją wybuchu pożaru w siedzibie Policji. Szef średzkich stróżów prawa insp. Paweł Wawrzyniak wydał rozkaz do natychmiastowej ewakuacji jednostki. Próbna ewakuacja obiektu była sprawdzianem dla policjantów i pracowników cywilnych na gotowość do postępowania w podobnych sytuacjach. Interwencja strażaków dała również możliwości zapoznania się funkcjonariuszom tej formacji z policyjnym obiektem.

Ważne było także podsumowanie ćwiczeń i wskazówki Komendanta Powiatowego PSP w Środzie Wlkp. bryg. Jarosława Kuderczaka. Szef strażaków zwrócił uwagę uczestników próbnej ewakuacji na najczęstsze przyczyny pożarów i wyraził nadzieję, że nie będzie trzeba wykorzystywać zdobytej wiedzy w realnych zdarzeniach. Na zakończenie funkcjonariusze wymienili spostrzeżenia i uwagi dotyczące przebiegu ćwiczeń, które pozwolą usprawnić działania ratownicze w przyszłości.

23.09.2020