Aktualności

Radosne święta w każdym domu – policjanci wsparli bożonarodzeniową akcję

Data publikacji 21.12.2017

Z potrzeby serca policjanci i pracownicy policji ze Środy Wielkopolskiej przez blisko dwa miesiące zbierali rzeczy dla dzieci z ubogich rodzin. Po raz kolejny zbiórka przerosła najśmielsze oczekiwania samych organizatorów. Kwestę prowadzili dzielnicowi, jednak dary spływały od całego środowiska policyjnego, cywili, rodzin, znajomych i przyjaciół mundurowych. Wszystkie zabawki, gry, akcesoria dziecięce i wiele potrzebnych rzeczy przekazano 13 grudnia br. do miejscowego ośrodka pomocy, by tam w świątecznej atmosferze trafiły w dziecięce ręce.

Dzielnicowi są policjantami, którzy najczęściej odwiedzają rodziny z problemami. Sprawdzają co się w nich dzieje i wiedzą też czego najbardziej im brakuje. Szczególnie widoczne jest to przed świętami. I jak podkreślają policjanci niestety jest to coś czego nie można nigdzie kupić – czyli brak świątecznej atmosfery, zapachu choinki, aromatu pierników i dziecięcych marzeń w oczekiwaniu na prezenty. By choć trochę wypełnić tę lukę dzielnicowi po raz kolejny bardzo aktywnie wsparli akcję Ośrodka Pomocy Społecznej w Środzie Wlkp. pod nazwą „Radosne święta w każdym domu”.

Jak podkreśla dyrektor miejscowego OPS-u – Danuta Wieczorek akacja jest odpowiedzią na potrzeby ubogiej części średzkiego społeczeństwa. To moment żeby dzieci doświadczyły czegoś dobrego, a dorośli – szczególnie seniorzy godnie przeżyli święta. Co roku zbiórkę wspiera młodzież, seniorzy, diabetycy i policjanci ze Środy. W akcję włączyło się całe środowisko policyjne, wśród nich nie zabrakło pracowników cywilnych, rodzin, przyjaciół i znajomych środowiska policyjnego. Całym przedsięwzięciem z ramienia komendy koordynował społecznik z charakteru – asp. sztab. Arkadiusz Kąsowski, który przekazał pracownikom socjalnym zebrane artykuły 13 grudnia br.

„Radosne święta w każdym domu” organizowane są w Środzie po raz 35. Podobnie jak w latach ubiegłych z zebranych przedmiotów zrobione zostaną paczki, które otrzymają najbardziej potrzebujący. To będzie moment by dać dzieciom nie tylko upominki, ale właśnie to bezcenne bożonarodzeniowe „coś” – spotkanie przy choince, wspólne kolędy, tę świąteczną atmosferę, tradycję polskiego domu.


 


 

18.12.2018