Aktualności

Średzianie przy wigilijnym stole czyli podsumowanie świąt przez pryzmat zdarzeń policyjnych

Data publikacji 27.12.2017

Jak co roku, tak i w te święta nie brakowało zgrzytów przy choince. Powody były różne, nierzadko sprzeczkom towarzyszył im alkohol. Policjanci wskazują jednak, że tegoroczne święta były zdecydowanie spokojniejsze niż w ubiegłym roku. Funkcjonariusze wszystkich wydziałów średzkiej komendy pilnowali bezpieczeństwa w całym powiecie średzkim. Przez pryzmat odnotowanych zdarzeń minione święta można ocenić jako spokojne.

Weekend, Wigilia i Święta Bożego Narodzenia już za nami. Dni te w policyjnej kronice należy zaliczyć do nader spokojnych. Odnotowano zdecydowanie mniej interwencji domowych niż w ubiegłym roku. Oczywiście nie obyło się zupełnie bez sprzeczek i kłótni w rodzinach, ale było ich dużo mniej niż rok temu. Prócz kilku kłótni małżonków, par i konkubentów, była też kłótnia rodzeństwa. Jak potem wyjaśnili policjanci, powodem ostrej sprzeczki brata i siostry był konflikt o kabel usb(!) W tym czasie również funkcjonariusze zostali kilka razy zawiadomieni o trudnościach byłych małżonków z widzeniem się z własnym dzieckiem.

Samo wigilijne przedpołudnie i wieczór minął pod hasłem interwencji związanych ze zwierzętami. 24 grudnia trzykrotnie mieszkańcy zgłaszali sytuacje związane z luźno biegającymi dużymi psami. W takich sprawach policjanci interweniowali w Zaniemyślu, Młodzikowie i Środzie. Dwukrotnie - w Wigilię i tuż przed świętami - policjanci pomagali również osobom bezdomnym, którzy zostali bez dachu nad głową.

Na ulicach też było spokojniej wskazują mundurowi. Interwencji związanych z zakłócaniem ciszy nocnej lub porządku publicznego było kilka, a problemy z nimi związane zostały szybko rozwiązane. W święta służb policyjnych nie brakowało. Funkcjonariusze wszystkich wydziałów średzkiej komendy pilnowali bezpieczeństwa w całym powiecie średzkim. Przez pryzmat odnotowanych zdarzeń minione święta można ocenić jako spokojne.

18.12.2018