Edukacja w ramach „Bezpiecznie do celu” - Aktualności - KPP Środa Wlkp

Aktualności

Edukacja w ramach „Bezpiecznie do celu”

Data publikacji 21.02.2018

Funkcjonariusze ze Środy zorganizowali spotkania edukacyjne dla uczniów szkół średnich na terenie Środy Wielkopolskiej. Wykłady skierowane były do młodych kierowców a tematem przewodnim było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Celem spotkań było uświadomienie młodzieży zagrożeń występujących na drogach.

W miesiącu lutym w trzech szkołach średnich na terenie Środy Wlkp. młodzi kierowcy uczestniczyli w spotkaniach zorganizowanym przez średzkich policjantów w ramach działań profilaktycznych p/n „Bezpiecznie do celu”.
Uczestnikom spotkania przedstawiono dane statystyczne dotyczące wypadkowości na drogach powiatu średzkiego, przyczyny zdarzeń oraz skutki płynące z nieostrożnej jazdy. Policjantka zajmująca się profilaktyką apelowała do młodych kierowców o rozsądek i rozwagę podczas kierowania pojazdami. Skutki jakie niesie zderzenie pojazdów w wyniku jazdy z nadmierną prędkością, brawury na drodze i skłonnościami do ryzyka, uczestnicy spotkania mogli zobaczyć na prezentacji, która zawierała materiały ze zdarzeń drogowych. Ponadto poruszone zostały bardzo ważne tematy związane z używaniem telefonu komórkowego przez kierowców jak i zaprezentowane spoty dotyczące zdarzeń z udziałem pieszych uczestników ruchu drogowego. Mamy nadzieję, że prelekcje przeprowadzone w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Zespole Szkół Rolniczych i Zespole Szkół Akademickich w Środzie Wlkp. przełożą się na zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem początkujących kierowców.

18.12.2018