Okradła seniorkę – Nie wpuszczaj nikogo do domu - Aktualności - KPP Środa Wlkp

Aktualności

Okradła seniorkę – Nie wpuszczaj nikogo do domu

Data publikacji 06.04.2018

Środowa wizyta nieproszonego gościa w jednym z bloków na osiedlu Jagiellońskim nie skończyła się dobrze. Wpuszczona do mieszkania nieznajoma kobieta skradła biżuterię domowników. Policjanci ustalili rysopis złodziejki. Ponawiają również apel o dużą czujność, gównie wśród seniorów.

W minioną środę 4 marca br. w godzinach przedpołudniowych doszło do przestępstwa. Ofiarą padła 84-letnia mieszanka Środy Wlkp. Seniorka wpuściła do mieszkania kobietę podającą się za znajomą córki. Złodziejka wykorzystała chorobę i wiek emerytki. Po kilku minutach nieproszony gość zakończył odwiedziny i szybko opuścił blok.

Zaraz po tym starsza pani skontaktowała się telefonicznie z córką informując ją o tym, że ktoś jej szukał i był w mieszkaniu. Kobieta natychmiast zwolniła się z pracy i przyjechał sprawdzić mieszanie. Złe przeczucia niestety szybko się potwierdziły. Z mieszkania zniknęły dwa pudełka ze złotą biżuterią.

 

Rysopis sprawczyni przestępstwa:

kobieta z wyglądu około 40 lat, włosy ciemne do ramion, twarz owalna, wzrost około 160 cm, krępej budowy ciała.

W dniu przestępstwa ubrana w letnią kurtkę na zamek koloru czerwonego, spodnie jeansowe niebieskie i czapkę zimową.

 

Detektywi zajmujący się sprawą proszą osoby, które posiadają informacje kto mógł dokonać tego przestępstwa o kontakt pod numerem alarmowym 997 z Komendą Powiatową Policji w Środzie Wlkp.

Ponadto stróże prawa ponawiają apel o niewpuszczanie NIKOGO NIEZNAJOMEGO do domu. Wskazują jednocześnie na konieczność rozmów z rodzicami i dziadkami o tym, że absolutnie nikomu nie wolno ufać, nikogo nie wpuszczać przez próg domostwa i nie wręczać żadnych pieniędzy. Tylko stała edukacja bliskich nam seniorów może dać efekty w postaci tego że nie staną się oni ofiara przestępstwa.

fot. KPP w Pile

18.12.2018