Policyjne patrole rowerowe już na ulicach - Aktualności - KPP Środa Wlkp

Aktualności

Policyjne patrole rowerowe już na ulicach

Data publikacji 19.04.2018

Od kilku dni policjanci na rowerach ruszyli patrolować ulice powiatu średzkiego. To skuteczny sposób dotarcia mundurowych w rejon kompleksów leśnych, ścieżek rowerowych, czy akwenów wodnych.

Synoptycy zapowiadają wspaniały weekend pod względem pogody. To z pewnością wykorzystają spragnieni letniej aury motocykliści, motorowerzyści, rowerzyści, amatorzy rolek, deskorolek. By skuteczniej kontrolować miejsca przez nich użytkowane policjanci już od kilku dni ruszyli patrolować powiat na rowerach. Przypomnijmy, że w ten nietuzinkowy środek lokomocji - w postaci dwóch elektrycznych rowerów – stróżów prawa wyposażyły władze samorządowe powiatu średzkiego. Mundurowi Środy i Zaniemyśla użytkują rowery od lipca 2017 r. Tej wiosny pierwsze patrole już ruszyły na ulice.

To świetny środek transportu – zaznacza st. sierż. Edyta Jaskułowska. Jako dzielnicowa Zaniemyśla z łatwością sprawdzam tereny zielone i okolice jezior. To potwierdza również mł. asp. Mariusz Idziorek, który podkreśla, że na rowerach jest zarówno skutecznie jak i szybko. Możemy w krótkim czasie dojechać na interwencję, ale również opatrolować sporą część naszego rejonu służbowego pod kątem ładu i porządku. Szef Wydziału Prewencji średzkiej Policji podinsp. Piotr Kępski wskazuje, że patrole rowerowe to skuteczne wsparcie patroli interwencyjnych. Mundurowi cykliści kierowani są głównie w rejon parków, osiedli, placów zabaw, jeziora - i to najczęściej właśnie w w weekendy. Jak wskazują analizy stanu bezpieczeństwa naszego powiatu, największa ilość wszelkich interwencji jest zgłaszana od piątku do niedzieli i to właśnie w tych dniach, głównie w porze wieczorowo – nocnej dochodzi do łamania prawa.

23.01.2019