Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2019 rozstrzygnięty !

Data publikacji 30.04.2019

25 kwietnia br. na dziedzińcu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Hipolita Cegielskiego w Środzie Wlkp. Komendant Powiatowy Policji w Środzie Wlkp. insp. Paweł Wawrzyniak uhonorował najlepszych zawodników corocznego 42 Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. O miano najlepszych walczyli uczniowie szkół podstawowych ze wszystkich gmin powiatu średzkiego.

Cały turniej ma na celu promocję bezpieczeństwa drogowego i od wielu już lat jest organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Środzie Wielkopolskiej wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Środzie Wielkopolskiej. Najlepsi uczniowie ze wszystkich średzkich gmin spotkali się 25 kwietnia br. Wszystko po to, by rywalizować w finale powiatowym 42 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym o miano najlepszej drużyny powiatu i reprezentować dalej ziemię średzką na poziomie województwa wielkopolskiego.

Tegorocznej edycji dopisała słoneczna pogoda, która pomogła dzieciom i młodzieży w zmaganiach o jak najlepsze miejsce w turnieju. Fundatorem tegorocznych nagród był Starosta Średzki, Burmistrz Miasta Środa, Wójt Gminy Krzykosy, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu oraz Zarząd firmy Lena Lighting S.A.

Finał powiatowy zobowiązywał do wysokiej wiedzy,a także umiejętności. I tak też było! W zamian za to, atrakcyjnych nagród nie zabrało.

Uczestnikom tegorocznej edycji turnieju gratulacje złożyli: Komendant Powiatowy Policji w Środzie Wlkp. insp. Paweł Wawrzyniak, Starosta Średzki Ernest Iwańczuk, przedstawicielka Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego p. Beata Brambor, Pełnomocnik Wójta Gminy Krzykosy p. Katarzyna Kasperska ,Dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Środzie Wlkp. Marek Kostka, .
W rywalizacji drużynowej szkół podstawowych w kategorii wiekowej 10-12 lat pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gieczu i jednocześnie jako najlepsza drużyna pojadą 23 maja na finał wojewódzki, który odbędzie się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Koninie. Drugi miejsce zajęli uczniowie z podstawówki w Śnieciskach, a trzecie uczniowie z Nowego Miasta nad Wartą. Wśród uczniów w wieku powyżej lat 12 złoto przypadło drużynie reprezentującej Zespół Szkół w Krzykosach, a srebrne medale podobnie jak w ubiegłym roku zawisły na szyjach uczniów z Giecza. Za nimi uplasowali się uczniowie z Zaniemyśla (3 miejsce) i Klęki (4 miejsce).

Fundatorem nagród głównych w kategorii indywidualnej był Zarząd firmy Lena Lighting S.A. Najlepsi uczniowie w poszczególnych kategoriach wiekowych odebrali z rąk Komendanta Policji i Starosty Średzkiego nowiutkie rowery. W kategorii wiekowej 10-12 lat pierwsze miejsce zajął i oczywiście wygrał rower - uczeń Szkoły Podstawowej w Gieczu – Jan Kaminiecki. Tuż za nim uplasował się jego kolega ze szkoły Robert Jaszczak i na trzeciej pozycji Stanisław Paluszkiewicz z SP w Śnieciskach . Natomiast w kategorii wiekowej 12+ kolejny rower trafił do Kacpra Bogaczyńskiego - ucznia Zespołu Szkół w Krzykosach. Równie dobry wynik i drugie miejsce uzyskał uczeń szkoły w Gieczu – Wiktor Kofel. Na trzecim miejscu uplasowali się ex aequo uczniowie szkoły w Krzykosach – Michał Pietrzak i Nikodem Kwaśniewski. Wszystkim uczestnikom, zwycięzcom, organizatorom oraz fundatorom wspaniałych nagród serdecznie dziękujemy za współorganizację i udział i turnieju.