Pamiętamy... - Aktualności - KPP Środa Wlkp

Aktualności

Pamiętamy...

Data publikacji 31.10.2019

Dziś pod „tablicą katyńską” kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. zapaliło znicze jako symbol dla pomordowanych policjantów i inteligencji Ziemi Średzkiej. Pamiętamy o Was Koledzy...

W nadchodzących dniach, odwiedzamy groby najbliższych. Funkcjonariusze tutejszej komendy również pamiętają o zmarłych policjantach. Komendantowi tutejszej Policji insp Pawłowi Wawrzyniakowi towarzyszył jego zastępca nadkom. Przemysław Dymarski oraz naczelnicy wydziałów: podinsp. Piotr Kępski, kom. Marcin Puzicki, asp. sztab. Jarosław Odwrot, asp. sztab. Przemysław Michalski oraz oficer prasowy asp. Edyta Kwietniewska.

Przypomnijmy, że tablica usytuowana na murze otaczającym średzką Kolegiatę została poświęcona zamordowanym w Katyniu, Miednoje, Charkowie i innych miejscach, policjantom, żołnierzom i inteligencji z terenu naszego powiatu. Na tablicy wymieniono 35 nazwisk osób, w tym 12 policjantów. Stracili życie za idee, w które wierzyli.

Zapłacili życiem za miłość do Ojczyzny i Narodu, ginęli w obozach koncentracyjnych, a ich rodziny poddawane były represjom i cierpieniom. 6 tysięcy Policjantów zostało internowanych i przewiezionych do obozu w Ostaszkowie, skąd droga prowadziła przez egzekucję w Twerze (Kalinin) do mogił śmierci w Miednoje.

W tych dniach pamiętamy także o wszystkich naszych zmarłych koleżankach i kolegach Policjantach.

02.04.2020