Spotkanie z mediami - Aktualności - KPP Środa Wlkp

Aktualności

Spotkanie z mediami

Data publikacji 24.02.2020

21 lutego b.r. w siedzibie średzkiej Policji, spotkali się przedstawiciele lokalnych mediów z kadrą kierowniczą Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. Spotkanie zostało poświęcone pracy policjantów, odnotowanym zdarzeniom oraz sprawom jakimi zajmowali się funkcjonariusze w minionym roku.

Spotkania mające na celu poinformowanie mieszkańców o stanie bezpieczeństwa na terenie powiatu średzkiego, stały się już tradycją i organizowane są od wielu lat. 21 lutego br. redaktorzy naczelni prasy z terenu powiatu średzkiego, mieli okazję zapoznać się z tym, jak wyglądał rok 2019 z punktu widzenia mundurowych.

Komendant Powiatowy Policji w Środzie Wlkp. insp. Paweł Wawrzyniak omówili najważniejsze sprawy, którymi zajmowali się podlegli mu policjanci. Oficer przypomnieli postępowania wykryte i zakończone zatrzymaniem sprawców. Zwrócił uwagę na sprawy większego kalibru, które zakończy się od razu tymczasowym aresztowaniem sprawców poważniejszych przestępstw. Nie zabrakło czasu na wskazanie miejsc, w których najczęściej dochodzi do wypadków oraz przyczyn takich zdarzeń. Szef średzkich funkcjonariuszy odniósł się również do liczby zatrzymanych przestępców, ilości podejmowanych interwencji, a także liczby postępowań prowadzonych w ramach procedury Niebieskiej Karty (związanej z przemocą domową).

W konferencji wzięli udział naczelnicy wydziału prewencji – podinsp. Piotr Kępski oraz ruchu drogowego – kom. Marcin Puzicki.

02.04.2020