Zniszczona elewacja – sprawca zatrzymany - Aktualności - KPP Środa Wlkp

Aktualności

Zniszczona elewacja – sprawca zatrzymany

Data publikacji 24.03.2020

19-letni mieszkaniec Środy trafił do policyjnego aresztu. Powodem były napisy jakie młody mężczyzna naniósł sprayem na elewację kaplicy ewangelickiej. Graffiti miało być zemstą pod adresem znajomego, z którym pozostawał w konflikcie.

Policjanci ze Środy zatrzymali młodego mężczyznę. Powodem były napisy jakie wykonał na elewacji kaplicy ewangelickiej mieszczącej się przy ulicy Nekielskiej. Naniesienie napisów sprayem na ścianie tego budynku, miało być formą zemsty pod adresem mężczyzny, z którym nastolatek był skonfliktowany.

Śledczy z wydziału kryminalnego przyjęli zawiadomienie od zarządcy budynku, a po zgromadzeniu materiału dowodowego 10 marca br. zatrzymali nastoletniego mieszkańca Środy. 19-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Straty wyceniono na ponad 1,5 tysiąca złotych. O wysokości kary zadecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że ten sposób wyrażenia negatywnych emocji i opinii o kimś, to nie jedyny przypadek z jakim ostatnio policjanci mieli do czynienia. Niedawno zarzuty za podobny czyn usłyszało również dwóch młodych mężczyzn. Przez zniszczenie 18 elewacji spowodowali oni straty ponad 50 tysięcy złotych.

 

Ładowanie odtwarzacza...
07.08.2020