Aktualności

Więcej służb na ulicach Środy i miejscowości powiatu średzkiego - VIDEO

Data publikacji 02.04.2020

Od wczoraj policyjne patrole wspiera Wojsko Obrony Terytorialnej. Mundurowi sprawdzają przede wszystkim parki, zieleńce, place zabaw i okolice plaż. Weryfikują celowość przemieszczania się mieszkańców. Pamiętaj - celem wprowadzonych restrykcji jest ograniczenie kontaktów międzyludzkich. Do wczoraj w Polsce odnotowano 2420 zakażonych.

Siły WOTu skierowane zostały głównie do wsparcia pojedynczych dotąd służb dzielnicowych. Mundurowi wskazują, że podczas obchodu weryfikują przede wszystkim zasadność przemieszczania się mieszkańców. Należy spodziewać się takich pytań, jak cel wyjścia z domu. Ponadto osoby przesiadujące na ławkach, w parku czy zieleńcach muszą mieć świadomość łamania prawa. Grożą za to sankcje finansowe, a mundurowi będą stosować represje.

Po prostu im mniej spotykamy się z ludźmi, mniej wychodzimy z domu, mniej się przemieszczamy, mamy większą szansę na uniknięcie zakażenia. Pamiętajmy, że te bardzo restrykcyjne obostrzenia będą obowiązywać tylko przez jakiś czas. Wytrzymajmy, musimy dać radę! Dla bezpieczeństwa własnego i swoich bliskich.

Ładowanie odtwarzacza...
31.05.2020