Nowa rzeczywistość – Zasłoń nos i usta - Aktualności - KPP Środa Wlkp

Aktualności

Nowa rzeczywistość – Zasłoń nos i usta

Data publikacji 22.04.2020

Policjanci przypominają, że zasłanianie ust i nosa to dziś obowiązek. Czy nam wygodnie czy nie powinniśmy starać się używać maseczek. Chronią one nas, ale przede wszystkim innych przed wirusami. Funkcjonariusze podkreślają, że średzianie na prawdę są odpowiedzialni i rozumieją sytuację, gdyż niezasłanianie ust i nosa to niezmierna rzadkość.

Zakrywanie nosa i ust to wyzwanie dla nas wszystkich. Na dworze coraz cieplej, słońce świeci , jednak w tym roku nie jest nam dane poczuć zapachu wiosny. Dziś dzielnicowy st.sierż. Paweł Szafraniak rozmawiał z tymi, którzy maseczek na twarzy nie mieli. Zwykle powodem było to, że zrobili sobie chwilową przerwę w noszeniu lub zapomnieli założyć, choć każda z osób coś do zakrycia ust i nosa miała przy sobie.

To jednak były naprawdę nieliczne przypadki - wskazuje policjant. Zwykle ludzie wiedzą, że zasłaniając twarz – chronią przede wszystkim innych. Codzienność pokazuje, że noszenie maseczki jest wyzwaniem. Bywa w niej gorąco, czasem drażni skórę twarzy, swędzi lub powoduje że parują okulary. To fakt, jednak nie pozostaje nam nic jak pomału przyzwyczajać się do wymogów nowej rzeczywistości.

Zawsze na wzór podaję służby medyczne – mówi dzielnicowy. To pielęgniarki, lekarze, ratownicy, cały personel szpitala musi używać środki ochrony osobistej w dużo większym zakresie niż my na ulicy. Im też jest niekomfortowo, a dot ego muszą pracować jeszcze intensywniej niż zwykle.

Zatem się da i nie powinniśmy narzekać. Trzeba być świadomym i odpowiedzialnym. Na chwilę obecną drodzy średzianie dostajecie od policjantów duże brawo za to, że właśnie tacy jesteście. Policjanci sygnalizują, że zdecydowana większość z Was po prostu rozumie, że to jeden elementów walki z poważną chorobą jaką jest koronawirus.

31.05.2020