Babciu Dziadku – dbamy o Wasze bezpieczeństwo - DZIELNICOWI - KPP Środa Wlkp

DZIELNICOWI

Babciu Dziadku – dbamy o Wasze bezpieczeństwo

24 stycznia br. dzielnicowy z nowomiejskiego posterunku spotkał się z seniorami. Okazją był Dzień Babci i Dzień Dziadka organizowany w miejscowym Ośrodku Kultury. Był czas na występy dzieci i czas na ważne rozmowy o bezpieczeństwie dorosłych mieszkańców gminy.

Dzielnicowi to policjanci blisko związani z lokalnym społeczeństwem. Ich celem jest pomoc mieszkańcom swojego rejonu, więc wykorzystują każdą możliwość by podnieść wiedzę obywateli z zakresu bezpieczeństwa.

Idąc w tym kierunku policjanci zaplanowali przy okazji organizowanych w szkołach i przedszkolach uroczystości z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka rozmowy profilaktyczne z seniorami. Tak właśnie było 24 stycznia br. W Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Mieście nad Wartą dzieci przygotowały występ artystyczny, na który przybyło blisko 150 seniorów.

Uzupełnieniem uroczystego spotkania była wypowiedź asp. Tomasza Grzelczaka – dzielnicowego z posterunku Policji w Nowym Mieście nad Wartą skierowana właśnie do senioralnej widowni. Funkcjonariusz skupił się w głównej mierze na sposobach działania oszustów. Policjant podkreślał, że złodzieje wykorzystują każdy sposób by okraść ofiarę z oszczędności całego życia. Wskazywał, że przestępcy nie mają sentymentów. Podszywając się pod policjantów, duchownych, czy pracowników instytucji pomocowych potrafią wyłudzić kilkutysięczne kwoty.

Dzielnicowy przypomniał zebranym jacy jeszcze dzielnicowi pracują na otwartym rok temu posterunku. Rozdał również broszurę zawierającą kontakty do funkcjonariuszy i porady jak zgłosić zagrożenie za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

17.11.2018