Bezpieczne ferie z dzielnicowym Mateuszem - DZIELNICOWI - KPP Środa Wlkp

DZIELNICOWI

Bezpieczne ferie z dzielnicowym Mateuszem

Pierwszy dzień zimowiska organizowanego w średzkim Ośrodku Kultury minął pod hasłem bezpiecznych ferii. Dzielnicowy mł. asp. Mateusz Perkielewicz utrwalał dzieciom wiedzę z zakresu bezpiecznych zabaw na śniegu, korzystania z telefonu alarmowego i bezpiecznego korzystania z Internetu. Warto by prócz mundurowych i pedagogów naukę i dobre postawy wspierali również rodzice.

Od początku stycznia policjanci już przygotowywali dzieci do zimowej przerwy w nauce. Wszystko po to, aby uczniowie wiedzieli jak należy się zachowywać by ferie minęły bezpiecznie. Takie spotkania prowadzili dzielnicowi i policyjny profilaktyk we wszystkich placówkach edukacyjnych powiatu średzkiego.

Przestrzegania, edukacji i nauki nigdy nie za wiele. Stąd każdy kontakt z dziećmi i młodzieżą w celu przypominania im, co złego może się stać, gdy np. wejdą na zamarznięte jezioro lub do zabawy na sankach wybiorą górkę, której zjazd kończy się na pobliskiej ulicy. Tą właśnie zasadą kierują się stróże prawa przypominając dzieciom spędzającym ferie na zimowisku jak się bawić w 100% bezpiecznie. Zajęcia miały miejsce 12 lutego br. w średzkim Ośrodku Kultury.

Mł. asp. Mateusz Perkielewicz rozmawiał z dziećmi o kuligu, rzucaniu śnieżkami i korzystaniu z numeru alarmowego. Rad policjanta było sporo lecz pamiętać należy, że całą edukację mundurowych i pedagogów wspierać musi postawa samych rodziców! Często bowiem najmłodsi wchodzą na niebezpieczny lód w ich towarzystwie lub za ich przyzwoleniem. Rozsądek i odpowiedzialność przede wszystkie i to w każdym działaniu - podkreśla dzielnicowy kierując ten apel do opiekunów.

W nagrodę za aktywny udział w spotkaniu i same dobre odpowiedzi każdy z małych słuchaczy dostał pieczątkę z policyjną gwiazdą.

23.01.2019