Nowomiejska majówka z policyjnym akcentem - DZIELNICOWI - KPP Środa Wlkp

DZIELNICOWI

Nowomiejska majówka z policyjnym akcentem

Plenerowa impreza zorganizowana 3 maja br. w Nowym mieście nad Wartą miała wymiar majówkowy i strażacki. Obchody Dnia Strażaka uzupełnił udział policjantów z miejscowego posterunku. Dzielnicowi rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie, a dorosłym wyjaśniali na czym polega specyfika pracy policjanta pierwszego kontaktu.

Majówka to doskonały czas na celebrowanie trzech dni świątecznych. W Nowym Mieście nad Wartą zorganizowano z tej okazji festyn, który połączono z Gminnymi Obchodami Dnia Strażaka miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Otwarcie imprezy plenerowej wiązało się z przemarszem ulicami miasta oraz pokazem wyposażenia nowomiejskich służb mundurowych. Nie zabrakło wśród nich stróżów prawa z tamtejszego posterunku Policji. Zatem były wozy bojowe, i pojazdy ratownicze, a także policyjne radiowozy na co dzień wykorzystywane do służby przez dzielnicowych i policjantów patrolowych.

Funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniali zainteresowanym mieszkańcom co policjant posiada na swoim osobistym wyposażeniu. Wskazywali także wyposażenie samego radiowozu. Znalazł się czas by dzielnicowi porozmawiali z dziećmi na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa.

23.01.2019