Dzielnicowy zatrzymał za posiadanie narkotyków - DZIELNICOWI - KPP Środa Wlkp

DZIELNICOWI

Dzielnicowy zatrzymał za posiadanie narkotyków

26-latek został zatrzymany przez dzielnicowego z komendy Policji w Środzie Wlkp. za to, że posiadał przy sobie marihuanę i amfetaminę. Grozi mu do 3 lat więzienia. O wysokości kary zadecyduje sąd.

Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu. Prowadzi sprawy związane z wykroczeniami, do których doszło w jego rejonie, wspiera policjantów kryminalnych w rozwiązywaniu spraw większego kalibru, wspiera rodziny w zwalczaniu przemocy domowej, realizuje czynności na polecenie sądów i prokuratur, ale najważniejsze - dba o to by „na jego dzielnicy” był porządek. Stąd też nie należy się dziwić, sprawdzeniu pojazdu, które dzielnicowy wykona podczas obchodu rejonu. Nie należy być też zaskoczonym podczas kontroli osobistej. Właśnie takie działania pozwoliły średzkim dzielnicowym ujawnić narkotyki przy jednym z mieszkańców gminy Środa.

2 maja wieczorem w małej wsi pod Środą dzielnicowy rejonu wiejskiego skontrolował 26-latka. Podczas sprawdzenia wyszło na jaw, że mężczyzna poosiada przy sobie zarówno amfetaminę jak i marihuanę. Woreczki z obiema substancjami psychoaktywnymi zostały zabezpieczone jako materiał dowodowy, a mieszkaniec gminy Środa trafił do policyjnego aresztu. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii wskazuje, że za posiadanie takich środków zabronionych grozi do 3 lat więzienia. O wysokości kary zadecyduje sąd.

 

31.05.2020