Zakręć się bezpieczeństwem - DZIELNICOWI - KPP Środa Wlkp

DZIELNICOWI

Zakręć się bezpieczeństwem

W ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”, dzielnicowi odwiedzili dzieci, spędzające wakacje na półkoloniach organizowanych na średzkim stadionie oraz w „Kuźni”. Podczas wizyt policjanci wskazywali dzieciom wakacyjne niebezpieczeństwa. Wszystko po to, by lato upłynęło tylko pod hasłem beztroskiego wypoczynku.

Ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających nad wodą. Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe, adresatami pośrednimi – zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi.

Na półkoloniach organizowanych w Centrum Sportu i Rekreacji Stadion Średzki 20 lipca br. upłynął pod hasłem bezpiecznego wypoczynku. Dzielnicowi asp. Mariusz Idziorek i sierż. sztab. Edyta Jaskułowska rozmawiali z dziećmi o tym jakie nieprzemyślane zachowania mogą doprowadzić do nieszczęścia. Półkolonści aktywnie odpowiadali na pytania funkcjonariuszy, dotyczące tego jak bezpiecznie zachować się nad wodą.

Zaangażowanie dzieci w pogadankę zostało nagrodzone. Był czas na przybliżenie zawodu policjanta, opowiedzenie o tym jak wygląda praca mundurowych oraz jak wygląda służbowe wyposażenie.

Kolejne spotkanie w ramach tego projektu odbyło się również 20 lipca br. - tym razem z półkolonistami biorącymi udział w „Aktywnym Lecie” Kuźnia. Tam policjanci: dzielnicowa st.sierż. Anna Misterska wraz z kolegami z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego sierż. sztab. Mariuszem Jackowiakiem i sierż. Przemysławem Konarkowskim wskazywali dzieciom nie tylko jak bezpiecznie zachować się nad jeziorem, morzem, w lesie czy w górach. Dawali wskazówki jak bezpiecznie spędzić lato w mieście i na wsi, u dziadków czy znajomych.

Mali uczestnicy spotkania zostali wyposażeni w elementy odblaskowe, a każdy półkolonista mógł z bliska zobaczyć wnętrze policyjnego radiowozy oraz sprzęt jaki mundurowi w nim wożą.

23.09.2020