Czas na debatę - Debaty społeczne - KPP Środa Wlkp

Debaty społeczne

Czas na debatę

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Środzie Wielkopolskiej oraz Komenda Powiatowa Policji w Środzie Wielkopolskiej 17 maja br. organizują debatę społeczną pt. „Świadomi współczesnych zagrożeń”. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału.

Komenda Powiatowa Policji w Środzie Wlkp. oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Środzie Wlkp. wzorem lat ubiegłych wspólnie organizują debatę społeczną. Tegoroczna edycja tej inicjatywy została przygotowana pod hasłem „Świadomi współczesnych zagrożeń”. Spotkanie o wymiarze szkoleniowo - dyskusyjnym odbędzie się 17 maja 2017 roku w Wyższej Szkole Społeczno – Ekonomicznej w Środzie Wielkopolskiej. Rozpoczęcie przewidziano na godzinę 9.00.

W debacie społecznej zaplanowano wykłady ekspertów z różnych dziedzin. Wśród nich znaleźli się: pedagog Aleksandra Ruducha z wykładem pt:„Internet, gry komputerowe, aplikacje na telefon jako współczesne cyberzagrożenia dzieci i młodzieży”), psycholog Dominika Leśniczak, która omówi temat „Niepełnosprawny nie znaczy „niewidzialny” – metody komunikacji” i asp. sztab. Arkadiusz Kąsowski z wykładem pt. „ Dzielnicowy bliżej nas przez pryzmat nowych form kontaktu z Policją”.

W debacie zaplanowano również czas na omówienie problemów umieszczania dziecka w pieczy zastępczej w związku z orzeczeniem o przymusowym odebraniu dziecka oraz wypracowanie w takich przypadkach wspólnej strategii działania przedstawicieli sądu, Policji, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodków Pomocy Społecznej i placówek oświaty.

Całość dyskusji ma na celu nie tylko wymianę poglądów i doświadczeń uczestników konferencji,ale również podniesienia wiedzy słuchaczy na tematy związane z zagrożeniami współczesnego świata.


 

28.01.2020