Debatowali o bezpieczeństwie w rolnictwie i nie tylko - Debaty społeczne - KPP Środa Wlkp

Debaty społeczne

Debatowali o bezpieczeństwie w rolnictwie i nie tylko

południe 27 marca br. odbyła się debata społeczna pt. Dzielnicowy bliżej nas – Bezpieczeństwo w rolnictwie. To kolejne spotkanie ze społeczeństwem w ramach organizowanych przez Policję rozmów z mieszkańcami małych społeczności lokalnych pod hasłem: Porozmawiajmy o bezpieczeństwie możesz mieć na nie wpływ.

27 marca br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Mieście nad Wartą policjanci z Posterunku Policji w Nowym Mieście nad Wartą zorganizowali debatę społeczną. Spotkanie nosiło tytuł: "Dzielnicowy policjantem pierwszego kontaktu - Bezpieczeństwo w rolnictwie” . Spotkanie otworzył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Środzie Wlkp. nadkom Przemysław Dymarski, który odniósł się do zagrożeń występujących na obu gminach i wskazał kierunki działania Policji w tym zakresie. Zwrócił uwagę na to, że wielu zdarzeń można uniknąć stosując podstawowe zasady bezpieczeństwa.
Zebranie, jak zawsze przyjęło formę polemiki z mundurowymi i gośćmi specjalnymi. Nie brakowało wskazania prostych formy kontaktu z Policją tj. : Aplikacja Moja Komenda czy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Był również moment na posumowanie półtorarocznej działalności reaktywowanego nowomiejskiego posterunku, które zreferował asp. sztab. Przemysław Michalski Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji. Zebrani poznali również wszystkich dzielnicowych pełniących służbę na terenie gminy Nowe Miasto i gminy Krzykosy.

Spotkanie objęło swymi zagadnieniami sprawy związane z bezpieczeństwem w rolnictwie i tu zagadnienie przybliżył przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy w Poznaniu – Andrzej Zalewski. Nurtującą problematykę zagrożeń afrykańskim pomorem świń zreferował lekarz weterynarii Mikołaj Bodzak reprezentujący Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Środzie Wlkp.

Na spotkaniu z mieszkańcami i przedstawicielami stowarzyszeń i instytucji nie zabrakło władz samorządowych: wójta gminy Nowe Miasto nad Wartą Aleksandra Podemskiego oraz Sekretarz Gminy Krzykosy Ewy Tomczak.

Debata zgromadziła wielu przedstawicieli społeczności wiejskiej zainteresowanych bezpieczeństwem w rolnictwie. Podczas spotkania rozwiano wątpliwości słuchaczy i udzielono  odpowiedzi na pytania dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa w środowisku lokalnym. Wszystkim uczestnikom spotkania wręczono elementy odblaskowe oraz ulotki informujące o nowych formach kontaktowania się z Policją


Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury Panu Maciejowi Kuderczak za udzielone wsparcie logistyczne i osobiste zaangażowanie w przygotowanie inicjatywy, oraz lokalnym redakcjom za udzielone wsparcie medialne.

 

14.07.2020