KOMUNIKAT POLICJI W SPRAWIE WŁAMAŃ - Komunikaty - KPP Środa Wlkp

Komunikaty

KOMUNIKAT POLICJI W SPRAWIE WŁAMAŃ

Policjanci ze Środy apelują o zgłaszanie pod numerem alarmowym 997 wszelkich przypadków podejrzanego kręcenia się przy blokach, obserwacji posesji – a szczególnie wspinania się po balkonach. W ostatnich dniach doszło do kilku włamań mieszkaniowych, w których sprawca dostał się do wnętrza przez okno balkonowe. Dzwoń pod numer 997 – Twoja spostrzegawczość może pomóc nam zatrzymać przestępcę.

W ostatnich dniach na terenie miasta Środa Wlkp. doszło do trzech włamań. Przestępstwa odnotowano 22 lutego br. We wszystkich przypadkach złodziej dostał się do mieszkań przez okna balkonowe.

Detektywi zaangażowani w wykrycie sprawcy podkreślają, że okradzione mieszkania znajdowały się w blokach - na parterze lub pierwszym piętrze, a przestępca wspinał się do lokali mieszkalnych balkonami i tam przez wypchnięcie okna dostawał się do wnętrza. Grasujący włamywacz wykorzystuje nieobecność domowników. Kradnie małe wartościowe przedmioty – np. pieniądze, biżuterię czy sprzęt elektroniczny.

Policjanci średzkiej komendy apelują do mieszkańców całego powiatu, w tym szczególnie miasta Środy Wlkp., o zgłaszanie wszelkich podejrzanych zachowań osób. Szczególnie chodzi o przypadki, gdy ktoś kręci się w okolicy bloków lub okien i balkonów, czy też podejmuje próbę wspinana się po nich. Dzwonić można do komendy Policji nawet wtedy, gdy wydaje nam się, że ktoś stwarza wrażenie jakby stał lub siedział w aucie i obserwował blok, dom, czy posesję.

Wszelkie sytuacje niepokojące, można zgłaszać pod bezpłatnym numerem alarmowym Policji 997. Śledczy proszą również o kontakt wszystkie osoby posiadające informacje pomocne w ustaleniu sprawcy tych przestępstw.

 

23.01.2019