NURD – nadal trwa - Ruch drogowy - KPP Środa Wlkp

Ruch drogowy

NURD – nadal trwa

8 lutego br. był drugim dniem, kolejnej edycji policyjnej akcji NURD – czyli działań ukierunkowanych na Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Wzajemna korelacja między pieszymi, rowerzystami i kierowcami, wzajemny szacunek i przestrzeganie przepisów, mają ogromny wpływ na wspólne bezpieczeństwo na drogach. Poniżej prezentujemy efekty pracy policjantów drugiego dnia.

8 lutego br. policjanci na terenie całej Wielkopolski skontrolowali 546 pojazdów i ujawnili 863 wykroczenia. W trakcie działań mundurowi zaobserwowali, że nieodpowiednie zachowanie pieszych przejawia się głównie w przekraczaniu jezdni w miejscach niedozwolonych – 281 przypadków. Stwarzają tym samym niebezpieczeństwo zwiększenia liczby wypadków, ze względu na ograniczony czas reakcji w sytuacjach nieprzewidywalnych dla kierowców. Natomiast częstym wykroczeniem kierowców jest przekroczenie prędkości jazdy w obrębie przejścia dla pieszych – 92 przypadków.

W samym powiecie średzkim skontrolowano 28 osób. 22 przypadkach powodem było popełnione wykroczenia drogowe. Policyjne apele o rozwagę i przestrzeganie przepisów, pozostają cały czas aktualne.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki z działań:

17.11.2018