Wspólne działania sąsiedzkich drogówek - Ruch drogowy - KPP Środa Wlkp

Ruch drogowy

Wspólne działania sąsiedzkich drogówek

10 kwietnia br. policjanci ruchu drogowego ze Środy przeprowadzili działania „Prędkość”. Akcja była skoordynowana ze służbami mundurowymi Poznania, Śremu, Jarocina i Wrześni. Skontrolowano blisko stu kierowców, z których zdecydowana większość popełniła wykroczenia drogowe.

Liczba wypadków na wielkopolskich drogach niestety nie maleje. Policjanci drogówki wspólnie realizują działania, by na trasach i ulicach miast było bezpieczniej. Wczoraj 10 kwietnia br. w powiecie średzkim przeprowadzono ponadpowiatowe działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na średzkich drogach. Średzkich mundurowych wspierali stróże prawa z Poznania, Jarocina, Śremu i Wrześni.

Jeden dzień wspólnej pracy pozwolił na skontrolowanie blisko stu kierujących. Zdecydowanie najczęściej kontrolom poddawano podróżujących autami osobowymi - 60 kontroli, ale nie brakowało również busów – 30 kontroli.

Łączenie ukarano 70 osób prowadzących pojazdy. Najczęściej kierowcy „wpadali na prędkości”, , ale równie częsta była jazda bez zapiętych pasów. Były też przypadki nieprawidłowego wyprzedzania, a to jak wskazują mundurowi poważne wykroczenie. Warto przypomnieć, że wyprzedzać nie wolno, nie tylko w miejscach objętych zakazem, ale również przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia, na zakręcie i skrzyżowaniu. Należy również pamiętać, że zabrania się zwiększania prędkości w czasie, gdy ktoś nas wyprzedza. Nie zapomnijmy o rozsądku za kierownicą.

 

18.12.2018