Stracili prawo jazdy za prędkość - Ruch drogowy - KPP Środa Wlkp

Ruch drogowy

Stracili prawo jazdy za prędkość

W ostatnich dniach dwóch mężczyzn jechało w terenie zabudowanym ponad setką. W konsekwencji obaj stracili prawa jazdy, zostali ukarani grzywną i 10 punktami karnymi. Policjanci podkreślają, że do poważnych w skutkach wypadków najczęściej dochodzi przy dużej prędkości i dobrych warunkach atmosferycznych.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ze Środy Wielkopolskiej zwracają uwagę na to, że z nastaniem lepszych warunków drogowych kierowcy jeżdżą zdecydowanie szybciej. Funkcjonariusze już nie raz przestrzegali, że jazda z bardzo dużą prędkością w terenie zabudowanym kończy się poważnymi restrykcjami dla kierowców, do których prócz punktów i mandatu należy zawsze spodziewać się zatrzymania prawa jazdy.

Ostatnio właśnie taka kara spotkała dwóch kierowców, którzy w obszarze zabudowanym jechali ponad setką. 24 kwietnia chwilę po godzinie 21.00 zatrzymany do kontroli został 19-letni mieszkaniec powiatu śremskiego, który kierując audi A4 przekroczył prędkość o 55 km/h. W miejscowości Boguszyn – w obszarze zabudowanym miał na liczniku 105 km/h.

Podobne konsekwencje spotkały 22-letniego kierowcę pojazdu skoda octavia, który w miejscowości Przymiarki jechał z prędkością prawie 115 km/h. Mieszkaniec Środy został ukarany mandatem karnym, 10 punktami oraz najbardziej dotkliwą karą w postaci zatrzymania prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w Środzie Wlkp. - kom. Marcin Puzicki wskazuje, że wiosna i lato charakteryzują się niestety poważniejszymi w skutkach wypadkami drogowymi. Przysługuje się do tego bez wątpienia nadmierna prędkość. Podkreśla również, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego muszą czuć się bezpiecznie w obszarze zabudowanym, dlatego kary dla kierujących pojazdami będą w takich sytuacjach surowe i nie ma tu co liczyć na pobłażanie policjanta.


 

31.05.2020