Dachowanie z promilami - Ruch drogowy - KPP Środa Wlkp

Ruch drogowy

Dachowanie z promilami

Mundurowi zatrzymali w policyjnym areszcie 24-letniego mieszkańca gminy Krzykosy. Młody mężczyzna w miejscowości Pięczkowo doprowadził do zdarzenia drogowego. Okazało się, że był pod znacznym wpływem alkoholu. Policjanci apelują: Piłeś? Nie jedź!

W 25 kwietnia br. policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę. Powodem był alkohol. Młody kierowca stracił panowanie nad audi A4 wypadł z drogi, uderzył w opłotowanie pobliskiej posesji, a następnie dachował. Sceny te rozegrały się w nocy w miejscowości Pięczkowo.

Mieszkańcy wezwali na miejsce policjantów. Funkcjonariusze ustalili, że 24-latek początkowo chciał uciec z miejsca, ostatecznie jednak został przy aucie, ale postanowił udawać pasażera, a winę zrzucić na wyimaginowanego kierowcę. Chciał tym sposobem uniknąć odpowiedzialności za to, że kierował pojazdem mając w organizmie 1,78 promila alkoholu.

Zebrany przez mundurowych materiał dowodowy nie budził żadnych wątpliwości, że to właśnie on jest sprawcą zdarzenia drogowego. Za złamanie prawa trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymano mu również prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. O wysokości kary zadecyduje sąd.

Policjanci apelują o rozwagę na drodze i przypominają o bezwzględnym zakazie kierowania, będąc pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Alkohol to obok prędkości jedna z głównym przyczyn zdarzeń drogowych.

31.05.2020