Dominowo pod hasłem Szkoda Ciebie na takie PATOKLIMATY
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. spotkali się z młodzież uczęszczającą do Szkoły Podstawowej w Dominowie. Policjanci uświadomili uczestnikom prelekcji jak ogromny zagrożeniem są środki odurzające. Spotkanie zorganizowano w ramach kampanii MSWiA pod hasłem "Narkotyki i dopalacze zabijają".
23 września br. na terenie Szkoły Podstawowej w Dominowie, w ramach kampanii edukacyjno – profilaktycznej pt. „NARKOTYKI I DOPALACZE ZABIJAJĄ” , odbyło się spotkanie podczas którego funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Powiatowej w Środzie Wlkp. uświadomili młodzieży jak ogromnym zagrożeniem są każde środki odurzające.
Całość przygotowanej prelekcji rozpoczęła się prezentacją krótkiego, ale bardzo wymownego spotu filmowego nawiązującego treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła przewodniego - „SZKODA CIEBIE NA TAKIE PATOKLIMATY”. Spot zrobił na młodzieży spore wrażenie, więc w odpowiedzi na prośby nastolatków odtworzono go dwukrotnie. Grupa słuchaczy z klas VI oraz VII z zaciekawieniem wsłuchała się w słowa funkcjonariuszki, która opowiedziała o skutkach zażywania substancji psychoaktywnych. Apelowała o to, aby reagować i stanowczo odmawiać, gdy ktoś proponuje narkotyki, dopalacze, lub inne środki odurzające. Nigdy bowiem nie wiemy, jak organizm zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji.
Po zakończonej prelekcji uczniowie wraz z funkcjonariuszką rozwiesili na terenie całej szkoły plakaty promujące w/w kampanię. Celem tej inicjatywy szkolnej było uświadomienie pozostałych rówieśników o niebezpieczeństwie jakie mogą napotkać mając do czynienia ze środkami odurzającymi.
Pamiętajmy również, że narkotyki i tzw. dopalacze to poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale przede wszystkim życia. To substancje działające na ośrodkowy układ nerwowy, wpływające negatywnie na prace mózgu. Niebezpieczeństwo ich zażywania wynika z faktu, że ich skład chemiczny nie jest znany, może podlegać modyfikacji. Nigdy nie sięgajmy po produkty w postaci: tabletek, proszków, suszu, mieszanek ziół, naklejek – tatuaży, kadzidełek niewiadomego pochodzenia. W szczególności, gdy na opakowaniu widnieje napis: „produkt nie do spożycia”, czy „artykuł kolekcjonerski”. To po prostu zwykła trucizna.