Mapy zagrożeń
Rozmiar czcionki
-
Średzianie od początku roku dokonali ponad 2200 zgłoszeń o różnego typu zagrożeniach i nieprawidłowościach na Krajowej Mapie Bezpieczeństwa. Sugestie mieszkańców na bieżąco brane są pod uwagę przy dyslokowaniu policyjnych patroli. Celem mundurowych jest całkowite wyeliminowanie wskazywanego przez obywateli zagrożenia oraz zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego.
Dodano: 03.10.2024 -
Średzianie od początku roku dokonali blisko 1800 zgłoszeń o różnego typu zagrożeniach i nieprawidłowościach. Sugestie mieszkańców na bieżąco brane są pod uwagę przy dyslokowaniu policyjnych patroli. Celem mundurowych jest całkowite wyeliminowanie wskazywanego przez obywateli zagrożenia.
Dodano: 07.08.2024 -
Już od 7 lat policjanci zachęcają mieszkańców powiatu średzkiego do sygnalizowania miejsc niebezpiecznych. Każdy sygnał został sprawdzony wielokrotnie. Średzka Policja obsłużyła blisko dwa i pół tysiąca zgłoszeń za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa od początku 2023 r. Prosta w użyciu internetowa aplikacja jest aktywnym narzędziem w ręku obywatela, który może wskazywać stróżom prawa miejsca niebezpieczne i warte kontroli.
Dodano: 04.12.2023 -
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nadal wśród mieszkańców miasta oraz powiatu średzkiego cieszy się popularnością. Zachęcamy do dalszego korzystania z aplikacji, ponieważ dzięki niej można szybko, łatwo i anonimowo przekazać służbom informacje o zagrożeniach.
Dodano: 03.08.2023 -
Średzianie od początku br. dokonali 900 zgłoszeń o różnego typu zagrożeniach i nieprawidłowościach. Sugestie mieszkańców na bieżąco brane są pod uwagę przy dyslokowaniu policyjnych patroli. Celem mundurowych jest całkowite wyeliminowanie wskazywanego przez obywateli zagrożenia.
Dodano: 05.04.2023 -
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, dzięki której obywatele dzielą się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu ich zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku. Każde naniesione na mapę zagrożenie zostało przez Policję zweryfikowane, co z pewnością przyczyniło się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa obywateli. W tym roku średzcy policjanci wyeliminowali ponad pół tysiąca zgłoszonym zagrożeń.
Dodano: 06.10.2022 -
Przepisy dotyczące kar za bardzo szybką jazdę w obszarze zabudowanym obowiązują już od lat. Za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h funkcjonariusze obligatoryjnie zatrzymują prawo jazdy. W ostatnich dniach, takie konsekwencje poniosło czterech kierowców poruszających się po drogach powiatu średzkiego. Policyjne pomiary radarem potwierdziły niektóre zgłoszenia sygnalizowane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Dodano: 10.08.2022 -
Blisko 90% zgłoszeń średzian na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa to zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Gdzie najczęściej kierowcy łamią przepisy, a czego mundurowi nie potwierdzają pomimo zgłoszeń? Dziś podsumowanie.
Dodano: 04.08.2022 -
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – to szybkie i proste narzędzie sygnalizowania zauważonych nieprawidłowości policjantom. Konstruktorzy tego narzędzia postawili na prostotę i anonimowość zgłaszanego problemu, który oceniają jako problematyczny w ich otoczeniu. Zgłoś nam co niepokoi Cię w Twoim otoczeniu. Sprawdzimy.
Dodano: 14.07.2022 -
Szybko i prosto, bez wychodzenia z domu, zgłosić można Policji problem wpływający na lokalne bezpieczeństwo. Koordynator tego narzędzia z ramienia średzkiej komendy - mł. asp. Fabian Grządzielewski wskazuje, że w tym roku mieszkańcy zgłosili blisko tysiąc sygnałów.
Dodano: 17.06.2022