Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Reprezentowali garnizon wielkopolskiej Policji na Mistrzostwach Służb Mundurowych w pływaniu
Funkcjonariusz średzkiej komendy st. asp. Tomasz Grzelczak wspólnie z nadkom. Jarosławem Prentkim z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, w dwuosobowej drużynie w sobotę (29 marca br.) reprezentowali garnizon wielkopolskiej Policji na Mistrzostwach Służb Mundurowych w pływaniu pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.
-
Płacili za zakupy cudzą kartą, popełnili przestępstwo
Posługiwanie się cudzą kartą płatniczą, bez względu na wykorzystaną kwotę pieniędzy, jest przestępstwem, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Przekonali się o tym 19-letni oraz 20-letni mieszkańcy powiatu średzkiego, którzy sześciokrotnie dokonali płatności w sklepie na cudzy rachunek i zostali zatrzymani przez policjantów Wydziału Kryminalnego średzkiej komendy.
-
Uroczysta zbiórka z okazji wręczenia Kryształowych Gwiazd
Wczoraj (17 marca br.) w Pałacu Działyńskich w Poznaniu odbyła się uroczysta gala, podczas której kolejne „Kryształowe Gwiazdy” trafiły do rąk policjantów i policjantek z Wielkopolski. Do grona laureatów dołączyło 64 mundurowych, którzy w służbie lub poza nią uratowali ludzkie życie. Dwóch spośród tegorocznych laureatów uratowało ludzkie życie po raz kolejny. Zostali uhonorowani „Kryształową Gwiazdą ze wstęgą”. Wśród wyróżnionych znalazł się policjant średzkiej komendy- sierż. Adam Filipiak.
-
Poszukiwany do odbycia kary 6 lat pozbawienia wolności - ZATRZYMANY
Wczoraj średzcy policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu średzkiego poszukiwanego przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo. Mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości.
-
Zapraszamy do udziału w plebiscycie #Super Dzielnicowy 2025
Telewizja Puls, aktorzy serialu "Dzielnica strachu" i Komenda Główna Policji inicjują trzecią edycję akcji społecznej #DzielnicaBEZstrachu. Teraz i Ty możesz zagłosować na swojego SUPERDZIELNICOWEGO! Dla głosujących przewidzianych jest 5 nagród po 1000 złotych.
-
SŁUŻBA KONTRAKTOWA - BYLI FUNKCJONARIUSZE
Służba kontraktowa w Policji to możliwość powrotu do służby w szeregach Policji w nowoczesnej i elastycznej formie, dostosowanej do indywidualnych potrzeb oraz umiejętności byłych funkcjonariuszy. Dla byłych funkcjonariuszy Policji utworzono możliwość ponownego podjęcia służby w charakterze kontraktowym. To rozwiązanie daje szansę na kontynuowanie służby w Policji bez konieczności przechodzenia przez standardową procedurę rekrutacyjną, oraz bez utraty do posiadanych praw emerytalnych.
-
Ogólnopolski konkurs "Policjant, który mi pomógł"
-
Uroczyste ślubowanie funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp.
Międzynarodowe Targi Poznańskie były miejscem uroczystego ślubowania nowo przyjętych policjantek i policjantów, a także miejscem wyróżnień, awansów i podziękowań. Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Tomasz Olczyk jako pierwszy przywitał nowo ślubujących i pogratulował tej decyzji. Słowa roty ślubowania wypowiedzieli policjanci ze średzkiej komendy pod okiem Komendanta Powiatowego Policji w Środzie Wlkp. podinsp. Krzysztofa Wróblewskiego.