Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Poruszał się skradzionym pojazdem posiadając aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu średzkiego, który ukradł samochód. Sprawca posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.
-
Zatrzymany przez policję cudzoziemiec przekazany Straży Granicznej
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali 41-letniego obywatela Mołdawii, który nielegalnie przebywał na terenie Polski. Mężczyzna trafił do jednostki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy.
-
Pożegnanie Antoniego Kossowskiego
Z głębokim żalem informujemy, że zmarł Antonii Kossowski, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Środzie Wielkopolskiej w latach 1991 - 2006. Jego śmierć stanowi wielką stratę dla naszej formacji, a także dla całej społeczności lokalnej, której bezpieczeństwo i porządek przez wiele lat były dla niego priorytetem.
-
Zatrzymany 26-latek poszukiwany listem gończym
Policjanci kryminalni zatrzymali 26- latka z powiatu średzkiego poszukiwanego przez sąd, który wydał za nim list gończy. Ma do odbycia zasądzona karę pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku i 7 miesięcy za popełnione przestępstwo pobicia oraz jazdę bez uprawnień.
-
Średzcy kryminalni po raz kolejny NAJLEPSI W WIELKOPOLSCE !
9 września 2025 roku obyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant służby kryminalnej 2025". W zmaganiach wzięli udział policjanci z każdej jednostki szczebla powiatowego i miejskiego wielkopolskiego garnizonu. 11 września zwycięskim drużynom nagrody wręczyła Wojewoda Wielkopolska Agata Sobczak w asyście nadinsp. Tomasz Olczyk Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu. Średzcy funkcjonariusze okazali się najlepszą drużyną kryminalną województwa wielkopolskiego 2025 roku.
-
Kradzież samochodu i szybkie zatrzymanie sprawców
W nocy z 7 na 8 września na terenie powiatu średzkiego doszło do kradzieży samochodu osobowego marki Fiat Doblo. Pojazd krótko po zgłoszeniu został odnaleziony, policjanci zatrzymali trzech sprawców.
-
19-latek uszkodził wiatę przystanku autobusowego. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności
Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Nowym Mieście nad Wartą ustalili sprawcę uszkodzenia przystanku autobusowego. Wartość strat oszacowano na 12 000 złotych. 19-letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.
-
Ogólnopolski konkurs „Odblaskowa szkoła" 2025 - rozpoczęty
Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji jest koordynatorem ogólnopolskiego konkursu pn. „Odblaskowa Szkoła" 2025. Do wzięcia udziału w tej inicjatywie zapraszamy szkoły podstawowe z całego kraju.
-
Uwaga na oszustwa metodą „na BLIK-a” i przestępców podszywających się pod pracowników banku
Zanim przekażemy komukolwiek kod BLIK, upewnijmy się, że za prośbą o pomoc finansową nie kryje się próba oszustwa! W ostatnim czasie do komendy zgłosiły się dwie mieszkanki naszego powiatu, które padły ofiarą takiego przestępstwa. 40-letnia kobieta straciła 10 tysięcy złotych, a 61-letnia 7 tysięcy złotych.
-
Podsumowanie pierwszego tygodnia akcji ,,Bezpieczna droga do szkoły"
Od początku września średzcy policjanci prowadzą działania w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły". Mundurowi czuwają nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym, w rejonach szkół oraz na drogach, prowadzących do szkół i placówek oświatowo–wychowawczych.