Aktualności
Rozmiar czcionki
-
37- latek kradł na paliwo, używając skradzionych tablic- usłyszał 9 zarzutów
Policjanci Wydziału Kryminalnego średzkiej komendy w ostatnim czasie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież tablic rejestracyjnych. Mieszkaniec powiatu wrzesińskiego na skradzionych tablicach rejestracyjnych dokonywał kradzieży paliwa na terenie powiatu średzkiego, wrzesińskiego oraz poznańskiego. 37- latek usłyszał 9 zarzutów do których się przyznał. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Bezpieczna Majówka 2026
Przed nami tzw. długi majowy weekend – czyli czas wzmożonego ruchu na drogach. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą policjanci ruchu drogowego, w tym policyjne grupy SPEED.
-
Wniosek o deportację dla 32- letniego obywatela Ukrainy, który kierował po alkoholu i na zakazie
26 kwietnia br. do policyjnego aresztu trafił zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego obcokrajowiec, który kierował samochodem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. 32-latek w trybie przyspieszonym został niezwłocznie doprowadzony przez policjantów do Sądu Rejonowego w Środzie Wlkp. Następnie mężczyzna został przekazany Straży Granicznej.
-
Rażące przekroczenie prędkości i złamanie zakazu- kierowca skazany w trybie przyspieszonym
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego średzkiej komendy zatrzymali w Marianowie Brodowskim kierującego samochodem, który rażąco przekroczył prędkość. Mężczyznę obowiązywały dwa sądowe zakazy. W trybie przyspieszonym stanął przed sądem, a już następnego dnia zdecydował o jego bezwzględnym pozbawieniu wolności na 10 miesięcy.
-
Kierowca na widok policjantów wyrzucił przez okno woreczek z niedozwoloną substancją, dodatkowo jechał bez uprawnień- został zatrzymany
21 kwietnia br. po godz. 17.00 w Środzie Wlkp. na ul. Dąbrowskiego patrol policji ujawnił, że kierujący pojazdem dopuścił się szeregu wykroczeń drogowych m.in. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu innemu pojazdowi, w związku z czym funkcjonariusze podjęli czynność zatrzymania kierującego pojazdem Ford Focus do kontroli.
-
Powiatowy etap turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym za nami
22 kwietnia br. na dziedzińcu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Hipolita Cegielskiego w Środzie Wlkp. po raz kolejny odbył się powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. O miano najlepszych walczyli uczniowie szkół podstawowych ze wszystkich gmin powiatu średzkiego, którzy w swoich kategoriach wiekowych zajęli pierwsze miejsca.
-
Wybił szybę w pojeździe- był nietrzeźwy, został zatrzymany na miejscu
Do zdarzenia doszło 19 kwietnia po godzinie 11.00 na terenie sklepu gminy Środa Wlkp., kiedy to mężczyzna uszkodził zaparkowany pojazd, wybijając w nim szybę.
-
Nocne serie kradzieży paliwa zakończone zatrzymaniem sprawcy. 28- latek w przeciągu miesiąca ukradł 1400 litrów oleju napędowego.
Policjanci zakończyli sprawę serii kradzieży oleju napędowego, do których dochodziło w okresie od października do listopada 2025 roku na ternach firm powiatu średzkiego.
-
Policyjny dozór wobec sprawcy przemocy domowej
Do poważnego przypadku przemocy domowej doszło w ostatnim czasie na terenie powiatu średzkiego, gdzie mężczyzna przez dłuższy okres znęcał się nad swoją partnerką zarówno fizycznie, jak i psychicznie.
-
Za sprzedaż narkotyków 41- latek usłyszał 41 zarzutów
Średzcy funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zakończyli w marcu aktem oskarżenia sprawę 41-latka. W toku postępowania policjanci ustalili, że przez około 3 lata mężczyzna sprzedawał narkotyki innym osobom. O losach mężczyzny zdecyduje sąd.