Zgłoszenia zagrożeń w praktyce - KMZB
Jak wygląda zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w praktyce? To proste. Wejdź na stronę naszego geoportalu, zapoznaj się i zaakceptuj regulamin, odszukaj swoją miejscowość, wybierz zagrożenie i zaznacz. Co dzieje się dalej?
Jak to wygląda w praktyce? Każde, nowo dodane zgłoszenie oznaczone jest kolorem zielonym. Następnie poddawane jest weryfikacji i wówczas zmienia kolor na żółty. Jeśli zostanie potwierdzone, uzyskuje kolor czerwony. Gdy zaś weryfikacja zagrożenia jest negatywna, znacznik przyjmuje kolor szary i znika z oficjalnej mapy.
Zagrożenie po negatywnej weryfikacji nie znika jednak całkowicie. W dalszym ciągu widzi je koordynator i po pewnym czasie może on zlecić dokonanie ponownej weryfikacji. Każde zlecenie jest dla policji cenną informacją, a kolor szary jest to jedynie informacja, że w danym momencie nie udało się potwierdzić zagrożenia, np. picia alkoholu pod sklepem.
Dzięki Waszej pomocy będziemy mogli przeanalizować pojawiające się potencjalnie niebezpieczne sytuacje i zaplanować działania prewencyjne.