Przekroczył prędkość, dodatkowo był nietrzeźwy
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Klęce zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 24 km/h. Okazało się, że 26-latek nie powinien wsiadać za kierownicę dlatego, że wcześniej spożywał alkohol.
20 czerwca po godznie 08.00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Klęce zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 24 km/h.
W trakcie kontroli funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny wyraźną woń alkoholu. W związku z tym przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierującego. Okazało się, że kierujący pojazdem marki Skoda Fabia ma w swoim organizmie 1 promil alkoholu.
26- latek stracił prawo jazdy, natomiast za przekroczenie prędkości został ukarany mandatem.
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mieszkaniec gminy Śrem, odpowie przed sądem.