Ruch drogowy

Przekroczył prędkość, dodatkowo był nietrzeźwy

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Klęce zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 24 km/h. Okazało się, że 26-latek nie powinien wsiadać za kierownicę dlatego, że wcześniej spożywał alkohol.

20 czerwca po godznie 08.00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Klęce zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 24 km/h.

W trakcie kontroli funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny wyraźną woń alkoholu. W związku z tym przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierującego. Okazało się, że kierujący pojazdem marki Skoda Fabia ma w swoim organizmie 1 promil alkoholu. 

26- latek stracił prawo jazdy, natomiast za przekroczenie prędkości został ukarany mandatem.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mieszkaniec gminy Śrem, odpowie przed sądem.

 

Powrót na górę strony